מי אני?

יוספה בן כהן, בלוג אוכל מוסרי

יוספה בן כהן, בלוג אוכל מוסרי

היי, אני יוספה בן כהן ואני אוהבת לבשל.

כן, בדיוק כמו בקבוצות הגמילה האלו , אצלי עולם המטבח זהו סוג של התמכרות.

אני נשואה לניסים ולנו יש שלוש נסיכות וכלבה אחת שהיא בהחלט נסיכה בפני עצמה.

אנחנו משפחה טבעונית מזה מספר שנים ונהנים מכל רגע… וגם מכל ביס.
במשך כל חיי התעניינתי גם בתחום התזונה ואיכשהו תמיד הרגשתי שיש משהו שמקשר בין מה שאנחנו אוכלים לבין הגוף והנפש שלנו, אך הרבה מעבר למה שהרפואה סיפרה לנו.

לפני ארבע שנים, אחרי ארוחת חג עשירה ודשנה (מידי!), ניסים הושיב אותי לראות הרצאות בנושא טבעונות, וידענו מראש- שזו היא נקודת מפנה וחיינו לא יחזרו להיות אותו הדבר.

אכן, למחרת היום כל המשפחה עברה לתפריט טבעוני באופן מוחלט. לא היינו מסוגלים יותר לחשוב על אכילת מזון מהחי בשום צורה שהיא.
בתור מכורה למטבח, הטבעונות בהחלט ערערה הרבה דברים והרבה מוסכמות שפעלתי לפיהם.
לאט לאט צורת החשיבה שלי השתנתה והתחלתי לדמיין, לחשוב וליצור מאכלים חדשים, לשדרג או לשכפל מאכלים שהכרנו והתגעגענו אליהם ובעיקר ללמוד להכיר ולחקור חומרי גלם ומוצרים חדשים שלא הכרתי.

כיאה להתמכרות שלי… המקצוע שלי כולל את המטבח והקונדיטוריה כך שלפני מספר שנים ,עוד לפני המהפך התזונתי בחיינו, הגשמנו סוג של חלום זוגי והקמנו יחד את ה״קישריה״ שהיא בית מאפה וקפה ייחודיי במינו.

מהקישריה החלטנו להיפרד מכיוון שלא התאימה יותר לאורך חיינו ובמקביל הקמנו לנו גן עדן טבעוני קטן.

בשם "מיץ מרק", מקום המשלב ירקות ופירות, מרקים, תבשילים, שיקיים ומיצי בריאות.

ובמקביל צמח פרוייקט yovegan, חברה העוסקת בייעוץ קולינרי לעסקי מזון בכל ההיבטים של התחום, פיתוח מתכונים, הדרכת סדנאות בישול לבשלנים ביתיים, כתיבת בלוג טבעוני ומדור טבעוני בעיתון אינטרנטי.
כמי שמאמינה שהימנעות מצריכת מוצרים מן החי היא הדרך הנכונה יש בי רצון להראות שבישול מוסרי הוא טעים ומגוון, עשיר ומלא ואין בו שום סוג של התפשרות או ויתור על משהו יותר טוב.
הפעילות שלי נועדה בכדי  להקל על מי שמתחיל את דרכו בבישול ואפיה ללא מוצרים מן החי…
ולאתגר ,לעניין את מי שיותר מנוסה ומכיר את התחום הזה מקרוב…
אז תרגישו חופשי לבשל, לאפות, לנסות…וגם לאתגר אותי בשאלות ובקשות מיוחדות.

הבלוג שלי

הבלוג שלי הוא יריעת הקנבס שלי, דרכו אני מציירת את הרעיונות האכילים שלי, את היצירה והמחשבה שלי. מאז שאני מכירה את עצמי אני אוהבת לבשל ולאפות. איכשהו תמיד אני מוצאת את עצמי במטבח- בכל סיטואציה, בכל מצב רוח-

תמיד אני במטבח וזה אף פעם לא נמאס לי… כמעט…

במשך זמן רב שיחקתי עם הרעיון של פתיחת בלוג משלי אבל דווקא המעבר לתזונה טבעונית הוא זה שגרם לזה לצאת לפועל. בתור מי שהמטבח הוא המקצוע שלה וגם בתור אמא שמאכילה את בני ביתה, השינוי התזונתי הזה יצר סוג של זעזוע.

פתאום רוב חומרי הגלם שאיתם נהגתי לעבוד במטבח "נלקחו" ממני ועכשיו צריך ללמוד לבשל מחדש. אחרי שלב ההלם. מגיע שלב ההתגלות והכיף. להכיר חומרים חדשים, להשמיש חומרים ישנים וללמוד לייצר שיטות חדשות.                             הבלוג, זהו המקום שלי לשתף וללמד אתכם במה שאני יודעת. כאן תמצאו גם מתכונים שמתאימים לבית, למשפחה, לבשלנים מתחילים וגם מתכונים מתוחכמים יותר למתקדמים.

ולסיום טיפ קטן ממני: תנסו! אל תפחדו לנסות לבשל ולאפות, ליצור במטבח זה כיף. מה אכפת לכם? מקסימום תצליחו! וגם אם לא… תמיד אפשר לנסות שוב.

אם נתקלתם בבעיה…. זקוקים לעזרה.. תמיכה… ייעוץ… אני כאן. אל תהססו! אז בישול טבעוני שמח לכם….

Comment 8 Replies